Často kladené otázky

Ako to funguje?


Špiónťahák slúži ako prostriedok na neviditeľnú komunikáciu. Inými slovami je to prístroj, ktorý slúži na tajné mobilné spojenie medzi vami a vašim poradcom, ktorý vám našepkáva požadované informácie v reálnom čase priamo do bezdrôtového slúchadla ukrytého vnútri vo vašom uchu. Princíp fungovania tejto tajnej komunikácie spočíva v prepojení vášho mobilného telefónu so špeciálnym zariadením (Špiónťahák), ktoré môže byť v podobe karty alebo slučky na krku. Po tom ako spojíte Špiónťahák s vašim mobilným telefónom (prostredníctvom bluetooth alebo kábla) vložíte si do ucha špionážne slúchadlo, ktoré dostanete spolu so Špiónťahákom. Toto slúchadlo má v sebe zabudovaný miniatúrny zvukový reproduktor. Následne vytočíte číslo vášho poradcu, ktorý čaká pripravený s materiálom potrebným na to, aby vám mohol našepkať (vypracované otázky, testy, text na diktovanie, prezentácia a iné...) Signál z telefónu je vedený do Špiónťaháku a z neho je bezdrôtovo vysielaný do slúchadla vo vašom uchu, čiže môžete vášho poradcu počuť bez toho aby o tom niekto vedel. Vďaka tomu, že má každý Špiónťahák zabudovaný vysokocitlivý mikrofón, môžete so svojím poradcom komunikovať. Odporúčame aby ste do mikrofónu rozprávali iba výnimočne, aby ste neboli nápadní. Namiesto toho si vytvorte špeciálne signály, podľa ktorých váš poradca rozpozná, ktorú úlohu, otázku alebo časť textu chcete nadiktovať. Overený signál je napr. klikanie perom.


Kedy a prečo potrebujem Špiónťahák?


Väčšine z nás sa už stalo, že sme sa nepripravili na dôležitú skúšku, test, odpoveď, na poradu, konferenciu alebo na vystúpenie. Či už to bolo z toho dôvodu, že sme nestihli, že to bolo príliš náročné alebo, že sa nám jednoducho nechcelo, naše zlyhanie nebolo nikdy príjemné. Na to aby ste v budúcnosti predišli takýmto situáciám, máte teraz k dispozícii Špiónťahák. Ak sa ho naučíte efektívne používať, môže sa stať vaším častým "záchrancom".


Ktorý Špiónťahák si mám vybrať?


Samozrejme každému môže vyhovovať niečo iné, avšak čo sa týka kvality zvuku a stability prenosu signálu do slúchadla sú jednoznačne najlepšími možnosťami Špiónťahák bluetooth slučky (Bleutooth slučka a slučka Pro) a rovnako tak Špiónťahák power. Vďaka kvalitnému zosilňovaču, ktorý je zabudovaný v týchto modeloch je zvuk v slúchadle veľmi čistý a silný. Ďalšou výhodou je to, že máte indukčnú slučku zavesenú okolu krku, takže je signál veľmi stabilný a neprerušovaný.


Ktoré z ponúkaných spy slúchadiel je pre mňa najlepšie?


Výber typu a farby slúchadla je takisto individuálny. Vzhľadom k tomu, že na ušný otvor dopadá tieň a teda je v ňom tma, tak je v podstate jedno akú farbu slúchadla zvolíte, pretože slúchadlo je v uchu neviditeľné.

V ponuke máme tri typy spy slúchadiel a to STE02, STE09 a STE12. Všetky tri slúchadlá sú kvalitné avšak sú medzi nimi značné rozdiely. STE02 je základný model, ktorý je dodávaný v cene každého Špiónťaháku. Má kvalitný zvuk, avšak nemá dostatočne veľký dosah resp. príjem signálu zo Špiónťahákov, ktoré nemajú zabudovaný zosilňovač. Slabší príjem signálu sa môže prejaviť v niektorých polohách slabším zvukom (napr. pri otáčaní hlavy). Vo väčšine prípadov je však toto slúchadlo dostačujúce. Naopak slúchadlo STE09 sa vďaka použitiu najmodernejších technológií vyznačuje veľmi kvalitným a hlasitým zvukom bez nežiadúceho šumu, čo je výhoda hlavne v miestnostiach, kde je väčší hluk alebo ruch (zvuk si samozrejme môžete regulovať na svojom Špiónťaháku, resp. mobilnom telefóne). Príjem signálu resp. vzdialenosť na ktorú sa prenáša zvuk medzi Špiónťahákom je o poznanie väčšia. Ak teda chcete mať všetko poistené najvyššou kvalitou, potom odporúčame dokúpiť toto profesionálne slúchadlo. STE12 je novinkou roku 2015 a môžeme s istotou tvrdiť, že je najmenším spy slúchadlom na svete. Čo sa týka kvality zvuku a príjmu signálu, tak je takmer rovnakej kvality ako pri STE09. Vďaka tomu, že je slúchadlo o takmer tretinu menšie ako STE09 je možné ho zasunúť hlbšie do zvukovodu a tak sa v uchu úplne stráca.

Uviedli sme najväčšie rozdiely medzi každým spy slúchadlom, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť v akej miere budete slúchadlo využívať, či Vám bude stačiť priemernosť, či si skôr potrpíte na spoľahlivosť a čistotu zvuku, alebo skôr na čo najväčšiu diskrétnosť spojenú s vysokou kvalitou zvuku.


Môže niekto okolo mňa počuť zvuk zo slúchadla?


Slúchadlo je prispôsobené na to aby ste ho počuli iba vy a nikto iný okolo vás. Slúchadlo má reproduktor sústredený do otvoru o veľkosti 1mm, ktorý je po umiestnení do ucha namierený presne do stredu vášho zvukovodu. Slúchadlo je taktiež vytvarované tak, aby priľahlo ku stenám zvukovodu a tak zabraňuje akémukoľvek zvuku, aby sa dostal von. Navyše si môžete hlasitosť v slúchadle ľubovoľne zvyšovať alebo znižovať (v telefóne alebo na Špiónťaháku), takže si ho môžete nastaviť na vami požadovanú úroveň. Samozrejme nedoporučujeme príliš vysokú hlasitosť.


Môže niekto vidieť, že mám v uchu slúchadlo?


Slúchadlo je možné zasunúť hlbšie do zvukovodu a tak je vo vnútri ucha neviditeľné. Slúchadlo STE12 Mini ukryjete najhlbšie do ucha. Samozrejme s výnimkou magnetického slúchadla, avšak toto slúchadlo nedokážu využiť všetci, nakoľko je potrebná značná zručnosť dať si ho do takej polohy aby bolo počuť. Vezmite si na pomoc niekoho, kto vám pomôže nájsť pre slúchadlo v uchu najlepšiu polohu. Dá sa však dobre použiť aj zrkadlo.


Nie je problém s vyberaním slúchadla z ucha?


Nebojte sa, že nebudete môcť slúchadlo z ucha vytiahnuť, pretože na jeho konci je umiestnený tenký priesvitný drôtik, pomocou ktorého ho ľahko vytiahnete.


Je batéria nabíjateľná?


Gombíková batéria v slúchadle vydrží v plnej prevádzke 4-5 hodín a nie je nabíjateľná. Li-ionová batéria, ktorá je zabudovaná v Špiónťahák bluetooth slučkách, v špiónťaháku Power a GSM je nabíjateľná.


Kde môžem zakúpiť gombíkové batérie do slúchadla?


Vzhľadom k tomu, že batéria používaná v slúchadle je najmenší predávaný typ batérie na trhu, nezháňa sa veľmi jednoducho. Najpravdepodobnejšie ju budete môcť zakúpiť v niektorom hodinárstve, avšak zvyčajne je tam cena príliš vysoká. Odporúčame vám preto zakúpiť pri objednávke Špiónťaháku aj náhradné batérie, prípadne ju u nás v kategórii "samostatné slučky / slúchadlá" dokúpiť dodatočne.


Je Špiónťahák kompatibilný so všetkými mobilnými telefónmi?


Bluetooth Špiónťaháky môžete pripojiť so všetkými mobilnými telefónmi, ktoré majú bluetooth funkciu. V dnešnej dobe väčšina mobilných telefónov funkciu bluetooth podporuje. Ak však váš telefón nemá bluetooth funkciu, odporúčame vám vyskúšať jeden z našich káblových Špiónťahákov - napr. veľmi osvedčeným modelom je Špiónťahák Power, alebo namiesto telefónu použite Špiónťahák GSM.


Budem vedieť ako sa Špiónťahák používa?


Ku každému Špiónťaháku je pribalený podrobný obrázkový a textový návod na použitie v slovenskom jazyku. Ak však budete potrebovať dodatočné rady, sme vám k dispozícii denne online na našej stránke, e-mailom alebo telefonicky, aby sme vám poradili.


Môžem si Špiónťahák prísť vyzdvihnúť aj osobne?


Áno - v Sobranciach. Pri objednávke stačí zadať vyzdvihnutie zo skladu a po prijatí objednávky vás budeme telefonicky kontaktovať ohľadom upresnenia termínu osobného odberu. Pri osobnom odbere je platba v hotovosti.


Kedy mi príde objednávka Špiónťaháku domov?


Ak máme vami vybraný Špiónťahák práve na sklade, vyexpedujeme ho do 24 hodín po prijatí objednávky. Objednávky vystavené do 12:00 hod. budú vyexpedované a odoslané ešte v ten istý deň a budú doručené už na ďalší pracovný deň.